VEINIRÄNNAK ISEENDASSE

VEINIRÄNNAK ISEENDASSE
Autor
Mirje Uibo
Uuendatud
5.6.2024

Veiniga kaasneb rohkelt igasugu põnevaid arusaamu ja ütlemisi. Olevat ju vein jumalate jook, tarkade inimeste jook, lõõgastusvahend, stimulant, sõltuvusohtlik substants, meelemürk... Lähtuvalt vaataja perspektiivist, uskumustest ja kogemusest - see kõik ongi õige!
Kuidas aga tundub mõte kasutada veini vahendina iseendaga paremasse kontakti jõudmiseks? Tegelikult on elus ju rohkelt naudinguid ja vahendeid, mis võivad töötada meie kasuks ja isegi tervendavalt, kui tarbime neid lugupidavalt ja mõõdukalt. Samas neid kuritarvitades torkavad nad aga teravalt tagasi ja on hoopis destruktiivse toimega. Oot...millest siin nüüd jutt käib? Kas suhkrust, kohvist, vihmametsade imetaimedest, spordi tegemisest... Või hoopis veinist?

Olen oma veinimaailmavaatelt Vana-Kreeka õpetlaste usku. Juba Platon uskus veini inimesi liitvasse jõusse ning sümpoosionid, kus vein ja filosoofilised vestlused käsikäes käisid, olid intellektuaalsete ringkondade elu osaks. Kuid seal oli veinijoomine toodud peekri tasemele ehk õiget doseeringut peeti mõtteselguse säilimise ja viljaka vestluse seisukohalt vägagi oluliseks. Vanas-Roomas kippus aga peekri reegel teinekord ära ununema ning sealt kasvasid välja bacchanaaliad, mis kippusid vähe vulgaarsemat pööret võtma. Usun, et midagi sarnast võib enamik meist mõne "pinnapeo" kontekstis ka oma elukogemusest meenutada. Hommikune raske pea ja energiakaotus on selged märgid, et potentsiaalne elueliksiir muutus manustatud koguse tõttu meie kehale hoopis kurnavaks, võib-olla lausa mürgiseks.

Aga mis oleks, kui kasutada veini vahendina iseendaga kontakti loomiseks ja põnevateks sisekaemuslikeks rännakuteks? Just seda veinirännakul iseendasse teemegi!

Veinirännak Iseendasse on n.ö. Wine&Self kontseptsioon, kus kõigepealt püüame teadvustatumalt maitstavast veinist aru saada. Võtame selleks aega, tunnetame meeltega ja püüame veini olemust-iseloomu lahti mõtestada. Seejärel on seesama vein abiliseks iseendasse vaatamisel. Seda siis juhendatud mediatsiooni rännakul või mõnel muul loomingulise/sisekaemusliku tegevuse toel. Kogu veinirännaku taustaks on valitud ja kokku pandud kogemust toetav ja saatev taustamuusika valik.

See on tõega mu enese vaieldamatult lemmik veiniõhtu kontseptsioon! Ühest küljest, kuna võimaldab muuta veinijoomisega seotud müüte ja stigmasid. Samas aga kasutame veini vahendina endaga paremasse kontakti jõudmiseks, mis avab lõputud võimalused loomingulisteks tegevusteks, mida veinijoomise juurde kombineerida. Andragoogina meeldib mulle väga ruumi luua ja hoida, kus imelised hetked saavad sündida osalt ka mu enda jaoks etteennustamatul viisil.


Kuidas veinirännak iseendasse välja näeb?

  • Tunnetame ja mõtestame rahulikus tempos maitstavaid veine.
  • Peale igat veinimaitsmist läheme antud veini tuules ca 10-minutilisele sisekaemuslikule rännakule
  • Rännakult naastes võtame veel mõned hetked antud veini nautida, saadud kogemuse üle reflekteerida, soovi korral märkmeid teha.
  • Kel soov, saab oma rännukogemust jagada.
  • Nii 3 või 4 tiiru, igakord erinev vein ning erinev rännak/tegevus.


Veinirännakul iseendasse lähtume less is more veini tarbimise põhimõttest, et mõte terav ja pilk selge püsiks ;) Et ruum ja õhkkond oleks maksimaalselt hoitud saab ühel rännakul osaleda maksimaalselt 10 rännuselli.

Veinrännak kestab orienteeruvalt 3h, sisaldab 3-4 veini degusteerimist, nende voos juhendatud rännakuid enesesse ja kerget veinikõrvast suupistet.

NB! Sündmus ei sobi psühhikahäirega, raskekujulise meeleoluhäirega või sõltuvuskäitumisega inimestele.

Järgmine veinirännak: 06. oktoobril kell 18.30, Stuudio RU:Mis, Võistluse 1. Hangi pilet siit.

Veiniõhtu tellimiseks leiad lisainfot: https://veinikoolitused.ee/veiniohtud

Jaga postitust
Food Pairing
Wine Pairing
Flavor Combinations
Culinary Adventures
Mirje Uibo
Mirje Uibo
Veinigiid, sommeljee & andragoog

Avalikud Sündmused

Avalikel veiniõhtutel ja -rännakutel uudistame koos teiste veinisõpradega mõnusas õhkkonnas nii tuntumaid veinipiirkondi ja viinamarjasorte kui vähem avastatud pärle. Tule kampa!

Põnevad maitseelamused

Igal veiniõhtul mekime ära esindusliku rivi veine - nii klassikalisemaid esindajaid kui rariteetseid või mõnel muul moel eristuvaid üllatajaid.

Uued teamised

Võimalus õppida meelelahutuslikul ja lõbusal viisil mõnusas seltskonnas veinimaailma erinevate külgede kohta